Chroń oczy przed słońcem!

Author: Brak komentarzy Share:

Wyobraź sobie, że jesteś na plaży lub np. na pustyni. Piękne krajobrazy są często zasłaniane przez niemiłosiernie operujące słońce. Niestety, ale jak jesteś posiadaczem okularów korekcyjnych, to ciężko bez właściwych nakładek będzie w stanie obserwować piękno całego świata. Istnieje jednak możliwość pogodzenia korzyści obu rodzaju szkieł. Wybierz soczewki fotochromowe i poznaj jakość wizji w połączeniu z efektem fotochromowym.

Jak działają takie okulary?

Zasada działania soczewek fotochromowych jest niezwykle prosta! Wszystko rozbija się o efekty chemiczne i reakcje pomiędzy związkami srebra w szkle, a związkami będącym i donorami elektronów. Za przyciemnienie odpowiadają związki srebra, które przyjmują elektrony pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV. W tej sposób okulary wystawione na działanie słońca w około minutę ulegają przyciemnieniu. Po usunięciu bodźca pod postacią promieniowania UV okulary wracają do normalnej barwy w około 10 minut. Soczewki fotochromowe gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu niezależnie od panujących warunków oświetleniowych.

Czy warto się zainteresować tymi okularami?

Jeśli z różnych powodów niekomfortowe okazuje się dla Ciebie patrzenie w silnym świetle – np. masz migreny i światłowstręt lub np. stosujesz leki pogarszające pracę źrenic, to soczewki fotochromowe będą dla Ciebie idealne. Są one również dedykowane dla osób po operacjach okulistycznych, z łagodną zaćmą, zapaleniami rogówek i innymi schorzeniami – m.in. zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem. Warto rozważyć zakup tego rodzaju okularów dla bezpieczeństwa oczu i komfortu patrzenia.

Previous Article

Czy warto korzystać z agencji ślubnych?

Next Article

Ważne aspekty zakupu gogli narciarskich

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *