Czym charakteryzuje się astygmatyzm?

Author: Brak komentarzy Share:
astygmatyzm

Problemy ze wzrokiem mogą mieć różny charakter. Jednym ze schorzeń jest astygmatyzm. Objawem jest jednostronnie rozmazujący się obraz. Jest to związane ze sposobem odbijania się światła w soczewce. Gdy nieprawidłowo dociera ono do siatkówki, wówczas występuje problem z wyraźnym widzeniem. Światło zamiast w jedno miejsce dociera w kilka. Problem z astygmatyzmem może być związany z urazami rogówki. Jednak jest to przede wszystkim wada wrodzona. Równocześnie brak odpowiednio wczesnej reakcji, czyli udania się do specjalisty, może skutkować powiększeniem się problemu z widzeniem. Z tego powodu przy zauważeniu trudności z widzeniem, warto przeprowadzić test. Wykorzystać można do tego specjalnie przygotowane obrazki. Wystarczy spojrzeć na nie raz jednym, a raz drugim okiem, aby ocenić czy nie występują problemy z wyraźnością widzenia obrazu.

Co w przypadku astygmatyzmu zapewni specjalista?

Udanie się do specjalisty w celu diagnozy astygmatyzmu, pozwala na uzyskanie pewności, czy występuje taka wada. Często po wykonaniu testu można się pomylić, czy problemy z widzeniem mają inne powody. W celu oceny jakości widzenia lekarz specjalista wykona odpowiednie badania. Wykorzystywane są do tego nowoczesne urządzenia. Pozwala to uzyskać pewność, że wada występuje, a także jaki jest jej zakres. W ten sposób można następnie dopasować odpowiednie szkła do okularów lub soczewki kontaktowe.

Jednym z takich specjalistów jest Coopervision.pl.

Jak leczony jest astygmatyzm?

Gdy wada jest poważna wówczas jedynie korekcja za pomocą soczewek czy okularów może nie być wystarczająca. Wówczas niezbędne może być przeprowadzenie operacji. Takie zabiegi są obecnie wykonywane z wykorzystaniem laserów. Często zdarza się, że astygmatyzm jest tak leczony u osób, u których wada powiększa się przez wiele lat. Natomiast, gdy nie jest konieczne wykonanie operacji, wówczas wystarczy skorzystanie z dopasowanych okularów. Dla wielu osób większy komfort na co dzień zapewnią soczewki kontaktowe. Jednak możliwość ich wykorzystania zależy od skali wady w postaci astygmatyzmu.

Previous Article

Jak wybrać najlepszy skup złota?

Next Article

W jaki sposób upewnić się, że klienci będą chcieli z nami współpracować?

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *