Jak dbać o skórę wokół oczu, aby uniknąć zmarszczek?

Author: Brak komentarzy Share:

Zmarszczki mimiczne dotyczą każdego z nas, choć niektórzy mają do nich predyspozycje genetyczne. Na szczęście każdy może odpowiednio pielęgnować swoją skórą, aby jak najdłużej cieszyć się jej zdrowym wyglądem. Jakie są sposoby na unikanie zmarszczek?

Przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy

Producenci kosmetyków coraz bardziej starają się, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientek. Doskonale wiedzą, że zmarszczki wokół oczu pojawiają się najszybciej, ale można z nimi skutecznie walczyć. Wysokiej klasy przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy zawierają składniki, które doskonale wspierają skórę w jej odbudowie, dostarczają jej kolagenu i ujędrniają ją. Przede wszystkim jednak, dobrej jakości kremy pod oczy mają nawilżać skórę, ponieważ suchość skóry sprzyja powstawaniu zmarszczek. Krem pod oczy należy stosować codziennie – rano i wieczorem. Krem na noc ma zwykle intensywniejszy skład i można nałożyć go nieco więcej, niż za dnia.

Domowe sposoby na pierwsze zmarszczki

Poza stosowaniem profesjonalnych kremów pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym i odmładzającym, można skórę wspierać również na inne sposoby. Kluczowe jest na przykład, aby pamiętać o nawadnianiu skóry od środka. Często zapominamy, że sucha skóra to syndrom odwodnienia organizmu. Zaleca się również stosowanie bardzo prostych zabiegów, które zapobiegają zmarszczkom.

Warto codziennie wykonywać masaż swojej skóry, na przykład przy pomocy kostek lodu zawiniętych w ręcznik. Taki masaż doskonale wpływa na ukrwienie, dzięki czemu skóra jest jędrna i wolniej się starzeje. Intensywniej wykorzysta również składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, które w nią wklepiemy. Suchej skórze bardzo szkodzi również gorąca woda. Twarz, szyję i dekolt najlepiej myć wodą letnią, a nawet chłodną. Wiele kobiet bardzo chwali sobie również wykonywanie codziennych ćwiczeń mięśni twarzy. Podobno można w ten sposób osiągnąć bardzo dobre efekty, jednak ćwiczyć należy systematycznie.

Sprawdź ofertę na: Pealilli.pl

Previous Article

Jak odchudzać się zdrowo i bezpiecznie?

Next Article

Wysokiej jakości cążki do paznokci – warto w nie zainwestować?

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *