Jak odchudzać się zdrowo i bezpiecznie?

Author: Brak komentarzy Share:

Dążenie do pięknej i szczupłej sylwetki prowadzi czasami do poważnych zaburzeń. Zdarza się, że chęć schudnięcia jest tak duża, że można popaść w anoreksję i mieć wręcz wstręt do jedzenia. Gubić kilogramy trzeba mądrze, a najlepiej przy wsparciu profesjonalnego dietetyka.

Dieta w połączeniu z wysiłkiem fizycznym jako klucz do sukcesu

Nadwaga nie jest wyrokiem, ponieważ oznacza, że w organizmie znajduje się kilka lub kilkanaście dodatkowych kilogramów, które trzeba mądrze zrzucić. Lekarze podkreślają, że sama dieta nie wystarczy i powinna być zawsze łączona ze sportem. Nie musi być to wymagający sport wysiłkowy, ponieważ nawet codzienne spacery i marsze mogą przyczynić się do szczuplejszej sylwetki.

Dieta nie może być też zbyt ograniczona. Oczywiście powinna ograniczać ilość spożywanych kalorii, aby dochodziło do spalania tkanki tłuszczowej w organizmie, ale posiłki muszą być zbilansowane i odpowiadać zapotrzebowaniu dietetycznemu osoby odchudzającej się. Dobry dietetyk powinien poznać tryb życia pacjenta i jego codzienne aktywności, dokonać pomiarów całego ciała i wówczas ustalić jadłospis, który będzie adekwatny dla danej osoby. Kluczowe jest, żeby posiłki składały się z produktów, które dana osoba lubi i chętnie je. Dieta musi być przyjemna, aby mogła być skuteczna.

Zaburzenia żywieniowe – leczenie anoreksji i bulimii

Zbyt drastyczna dieta i brak dostarczania składników odżywczych mogą być dla zdrowia wyjątkowo niebezpieczne. Intensywne odchudzanie prowadzi czasami do anoreksji, która jest bardzo poważną chorobą, prowadzącą do wyniszczenia organizmu, a nawet śmierci. Leczenie anoreksji nie jest zadaniem łatwym i wymaga zaangażowania specjalistów. Czasami taki proces trwa długie miesiące, a chory musi mierzyć się z wieloma trudnościami. Najbardziej pomocna jest terapia z psychologiem lub psychiatrą, który pomaga odkryć, skąd wziął się problem i zwalczyć go już u źródła. Wielu osobom udaje się zwyciężyć z anoreksją, ale niektórzy, pomimo wielu starań, niestety ponoszą klęskę.

Więcej informacji znajdziesz na: Otulenie.pl

Previous Article

Moda nie musi być skomplikowana

Next Article

Jak dbać o skórę wokół oczu, aby uniknąć zmarszczek?

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *