Koślawość stóp u dziecka – jak można ją zniwelować?

Author: Brak komentarzy Share:

Rodzice małych dzieci bardzo często zwracają się do ortopedów, obawiając się o to, że maluch może mieć płaskostopie poprzeczne. Faktycznie, jest to dość powszechny problem, jednak znacznie częściej dzieci po prostu koślawią swoje stopy. Na szczęście, jest to tylko wada postawy, a nie choroba i można ją szybko i skutecznie zwalczyć. Lekarze zalecają przede wszystkim odpowiednie wkładki supinujące dla dzieci, które ustawiają piętę we właściwej, pionowej pozycji. Dzięki nim, wymuszona pozycja dla stopy z czasem staje się pozycją naturalną.

Jak dbać o stopy maluszka?

Chcąc zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój, trzeba dbać o jego zdrowie i wspierać go. W leczeniu koślawości, najważniejsze są:

  • dobrze dopasowane wkładki supinujące dla dzieci,
  • odpowiednie obuwie, które spełnia swoje funkcje,
  • wykonywanie ćwiczeń wskazanych przez fizjoterapeutę w sposób systematyczny.

Takie ćwiczenia można wykonywać w warunkach domowych i traktować je jako wspaniałą zabawę.

Zapraszamy na https://fororto.pl/wkladki-supinujace-dla-dzieci/.

Odpowiednie obuwie dla małego szkraba

Dzieci rozpoczynające naukę chodzenia powinny posiadać dobrej jakości buty, które będą wspierały ich właściwy rozwój. Takie buty muszą być wykonane ze skóry naturalnej lub innego, dobrej jakości materiału, który jest przewiewny. Podeszwa buta powinna być wyprofilowana we właściwy sposób i miękka. Poza tym, najlepiej jeśli but stabilizuje również kostkę i ustawia piętę we właściwy sposób. Wcale nie musza być to buty ortopedyczne, ponieważ wielu producentów oferuje dziś wysokiej jakości obuwie dziecięce, które jest atestowane.

Previous Article

Kwasy omega dla dorosłych

Next Article

Czy warto korzystać z agencji ślubnych?

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *