Kwasy tłuszczowe

Author: Brak komentarzy Share:

Zarówno prawidłowy przebieg ciąży, zdrowie matki, jak i rozwój dziecka zależne są od tego czy w diecie znajdzie się szereg niezbędnych składników. Kwasy tłuszczowe omega 3 dla kobiet w ciąży to konieczność. Przede wszystkim mniejsze ryzyko przedwczesnego porodu, ale i większa masa płodu. Z kolei matka karmiąca wraz z pokarmem przekazuje swojemu maluchowi kwasy omega 3, co pozwala zapewnić lepszy rozwój intelektualny, lepszą koordynacją ruchową czy też silniej rozwinięte umiejętności skupiania uwagi.

Kwasów tłuszczowych omega 3 można dostarczyć poprzez dietę, w której nie zabraknie tłustych ryb, ale to nie wszystko. Kwasy tłuszczowe omega 3 dla kobiet w ciąży znajdziemy w wielu preparatach. Suplementacja musi być jednak prowadzona pod okiem lekarza, który wie, na jaki preparat postawić, a także, jakie dawki będą odpowiednie i bezpieczne. Zarówno dla przyszłej matki, jak i jej dziecka. Sprawdź koniecznie stronę firmy Mumomega.

Poza suplementacją liczy się dbałość o codzienny jadłospis, który w tym wymagającym dla kobiety okresie, musi być pełnowartościowy.

Previous Article

Nowoczesne rozwiązania w badaniach przesiewowych

Next Article

Osocze bogatopłytkowe – jakie zalety?

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *