Nowoczesne rozwiązania w badaniach przesiewowych

Author: Brak komentarzy Share:

Nowoczesna dermatoskopia jest najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania chorobom nowotworowym skóry – szczególnie czerniaka złośliwego, który stanowi nowotwór bardzo poważny, niezwykle łatwo przerzucający oraz dający krótki średni czas przeżycia. Dlatego też należy wykonywać badania przesiewowe, wśród których to właśnie dermatoskopia wydaje się najskuteczniejszym i najlepszym badaniem dla wszystkich pacjentów.

Wycinanie czy badania dermatoskopowe?

Na ten temat pojawia się bardzo wiele informacji. Wiele osób preferuje uprzednie wycinanie wszystkich niepokojących znamion, z jednoczesnym badaniem histopatologicznym. Minusem takiej procedury jest jednak to, że tego rodzaju działanie przeważnie jest nieskuteczne (te straszniejsze znamiona na ogół nie są złośliwe). Dodatkowo dochodzi czynnik stresowego oczekiwania na wynik badania histopatologicznego (w Polsce co najmniej 2 tygodnie). Dlatego też o wiele lepiej szybko sprawdzić morfologicznie wszystkie znamiona, a dopiero potem decydować się na wycinanie znamion najbardziej podejrzanych. W ten sposób nie tylko redukowane są koszty procedur, ale przede wszystkim – komfort pacjentów jest wyższy. Coroczne monitorowanie znamion jest bardzo proste, szczególnie jeśli dermatoskopia wykonywana jest w wariancie wideo.

Gdzie mogę zrobić takie badania?

Zrobienie badań dermatoskopowych absolutnie nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy jedynie zgłosić się do dermatologa w celu kontroli znamion. Jeśli wykonuje on dermatoskopię w wariancie wideo, to dodatkowo będzie w stanie wykonać badania dodatkowe, które są najbardziej wartościowe z punktu widzenia profilaktyki.

Sprawdź sam na stronie: https://royalderm.pl/

Previous Article

Znaczenie kwasów Omega 3

Next Article

Dopasowanie stanika – to ma znaczenie!

Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *